Glasurit

 
 
 

Glasurit

Krátka história produktu Glasurit

 

V roku 1888 založil Max Winkelmann v Hamburgu spoločnosť na výrobu farieb a lakov, ku ktorej onedlho pribudla aj vlastná továreň. Spoločnosť sa po úspešnom štarte rozrastá, v roku 1898 si necháva M. Winkelmann zaregistrovať názov Glasurit ako obchodnú známku. V roku 1925 pribúda k názvu obrázok papagája, ktorý tvorí logo firmy až do súčasnosti.

V medzivojnovom období si produkty Glasurit vďaka svojej kvalite rýchlo získavajú obľubu doma i v zahraničí. Skutočný boom však nastáva až v povojnovom období pri obnove zničeného hospodárstva, keď rapídne vzrástol dopyt po kvalitných farbách a lakoch.

V roku 1964 prichádza na trh Rad 54 - prvý dvojvrstvový metalický lakovací systém na svete od firmy Glasurit, čím firma potvrdila vedúce postavenie v oblasti autolakov. Tento úspech neunikol pozornosti veľkých hráčov na trhu a tak sa v roku 1965 firma Glasurit stáva súčasťou koncernu BASF.

So silným partnerom akým BASF nesporne je sú nasledujúce dekády prehliadkou samých úspechov firmy Glasurit. V roku 1982 prichádza RATIO systém - kompletná ponuka všetkých produktov potrebných v autolakovníckom segmente. Rok 1992 je doslova revolúciou v lakovaní - Glasurit vyvinul Rad 90 - prvý vodouriediteľný lakovací systém na svete. V roku 1995 sa dostáva na trh Rad 22 s vysokým obsahom pevných častíc a vyhovujúci štandardom VOC. Dlhodobo úspešný Rad 54 nahradil v roku 1996 Rad 55. V roku 2000 Glasurit predstavil RATIO Concept Plus - komplexný systém riešení pre autolakovne. Glasurit tým spravil významný krok od dodávateľa farieb k poskytovateľovi riešení. V roku 2004 je novinkou Rad 68 - konvenčný systém na lakovanie úžitkových vozidiel vyhovujúci požiadavkám VOC3, ktorý nahradil dovtedy používaný Rad 18. 

 

 

 

Súčasnosť

 

V súčasnosti patrí firma Glasurit medzi svetovú špičku v autolakovníckom sektore. Ponúka komplexné lakovacie systémy - Rad 22, Rad 68 a Rad 90, ale aj rôzny doplnkový sortiment. Činnosť firmy sa však vôbec neobmedzuje iba na výrobu a predaj. V rámci konceptu RATIO Plus poskytuje aj školenia pre pracovníkov lakovní a vedúcich lakovní, poradenstvo pri stavbe a prevádzke lakovní, audity existujúcich lakovní a optimalizáciu ich vnútorného usporiadania a pracovných postupov používaných pri lakovaní.    

Celý článok...